Jak napełnić rękaw cukierniczy

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Dla niektórych to oczywistość, inni, jak ja, napełniają rękaw cukierniczy, trzymając go w powietrzu i usiłując trafić łyżką do dna, podczas gdy krem albo w ogóle nie chce z niej spaść w odpowiednim momencie, albo trafia w inne miejsce niż to, w którym powinien się znaleźć. Oto najprostszy sposób jak napełnić rękaw cukierniczy kremem.

Zobacz też: Najlepsze przepisy na kremy do tortów, ciast i babeczek

Jak napełnić rękaw cukierniczy – film wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

To tak proste, a jednak nie każdy wpada na to sam. Mnie olśniło, jak przeglądałam zdjęcia poradnikowe na Pinterest (jeśli jeszcze mnie tam nie obserwujecie, gorąco zapraszam :)).

Wystarczy włożyć rękaw z przymocowaną już tylką (końcówką do dekoracji) do wysokiej szklanki, to co wystaje ponad jej brzeg – owinąć wokół niego i nałożyć krem. To wszystko.

Jak napełnić rękaw cukierniczy
Jak napełnić rękaw cukierniczy

Jak napełnić rękaw kremem? Właśnie tak! To najwygodniejszy sposób, bo mniej kremu przylepia się do jego powierzchni i nie ma powietrza, które potem utrudnia dekorowanie.

Zamiast rękawa cukierniczego można kupić tzw. pistolet cukierniczy i wtedy nakładanie i czyszczenie jest jeszcze łatwiejsze :D.

Jak napełnić rękaw cukierniczy
Jak napełnić rękaw cukierniczy

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Dorota Kamińska

Blogerka kulinarna, fotograf, podróżniczka

Cześć, mam na imię Dorota i tworzę przepisy kulinarne z filmami wideo. Jestem autorką książki „Superfood po polsku”. Uwielbiam gotować i karmić siebie i innych, kiedyś moim hobby było pieczenie serników, a potem „wkręciłam się” w odchudzanie… posiłków ;). Od ładnych paru lat doradzam, jak jeść smacznie i zdrowo (da się!), żeby dobrze się czuć, mieć mnóstwo uśmiechu i energii oraz miło spędzać czas, nie tylko w kuchni.Więcej o mnie | Dorota Kamińska na G+

Brak komentarzy

Jak wrażenia? Podoba Ci się?

Pisz śmiało! Twój adres e-mail nie będzie widoczny :).

Polub, zanim zapomnisz :)