fbpx
Czytasz właśnie
Ręczny mikser Tchibo Turbo – recenzja

Ręczny mikser Tchibo Turbo – recenzja

Mikser ręczny turbo Tchibo
5/5 (1)

Mikser elektryczny to obowiązkowe wyposażenie kuchni każdego miłośnika ucieranych ciast i ogromna pomoc i ułatwienie dla tych, którzy nie przepadają za ręcznym zagniataniem kruchego ciasta oraz ciasta drożdżowego. Choć na pozór miksery elektryczne niewiele się od siebie różnią, jest kilka detali, dzięki którym praca przy wypieku ciasta, dzięki dobremu mikserowi, będzie łatwiejsza. Dziś recenzuję ręczny mikser Tchibo Turbo.

Zobacz też: Recenzja miski do miksowania z wagą cyfrową Tchibo

Mikser ręczny Tchibo Turbo z wyświetlaczem – recenzja wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na TouTube

Nowy mikser zastąpi stary, pęknięty, choć jeszcze na chodzie, PRL-owski model miksera wyniesionego po wyprowadzce z domu rodzinnego.

Mikser ręczny turbo Tchibo
Mikser ręczny turbo Tchibo

 

Mikser ręczny turbo Tchibo

Cechy

  • Kolor: biel + szary metalik
  • Waga: 1050 g
  • Moc: 300 W
  • Końcówki ubijające: stal nierdzewna 18/10
  • Tryby prędkości: 16 trybów
  • Gwarancja: 3 lata

Użytkowanie

Mikser należy podłączyć do gniazdka elektrycznego i włożyć jeden z dwóch kompletów mieszadeł. Mieszadła do ciasta drożdżowego lub kruchego albo piernikowego powinny być ustawione pod odpowiednim kątem, dlatego każde z nich dopasowane jest do odpowiedniej wnęki w mikserze (jedno mieszadło ma szerszy, a drugie węższy pierścień). Następnie można włączyć mikser, przyciskając włącznik i wybrać odpowiednią prędkość za pomocą pokrętła. W czasie miksowania nie wolno przyciskać przycisku „Eject”, który służy do wyjmowania mieszadeł po zakończonym miksowaniu.

Całkowity dozwolony czas miksowania podczas jednego włączenia silnika miksera to 5 minut. W czasie miksowania wyświetlacz na mikserze podświetla się na niebiesko i wskazuje aktualnie wybraną prędkość oraz czas miksowania, który upłynął od momentu uruchomienia silnika. Po upływie 5 minut miksowania silnik miksera wyłącza się automatycznie.

Mikser ręczny turbo Tchibo jest dość lekki i osoby praworęczne łatwo mogą nim miksować, trzymając go w lewej ręce. Uchwyt miksera jest ergonomiczny – dopasowuje się do kształtu dłoni.

Kwestią przyzwyczajenia jest konieczność włączenia silnika miksera najpierw za pomocą ogólnego włącznika, a dopiero potem za pomocą pokrętła wyboru prędkości miksowania – w moim starym mikserze silnik uruchamiało się od razu pokrętłem wyboru prędkości. Wygodną funkcją jest natomiast możliwość wyłączenia miksera pracującego na najwyższych obrotach, bez konieczności przesuwania pokrętła prędkości z trybu 16 (najszybszego) do zera.

16 trybów prędkości pozwala dokładnie dopasować prędkość miksowania do zastosowanych składników. Tryby wolniejsze nadają się do początkowego ucierania sypkich składników, dzięki czemu można uniknąć ich rozsypywania i pylenia. Tryby szybsze przydadzą się przy ubijaniu piany z białek czy bitej śmietany.

Wyświetlacz , oprócz informowania o prędkości miksowania, sprawdza się też przy przygotowywaniu ciast, dla których w przepisie podano określony czas ubijania, np. 3 minuty. Dzięki wyświetlaniu czasu miksowania można ubijać lub miksować składniki w czasie wymaganym w przepisie.

Jedyną funkcją jakiej brakuje mi w mikserze ręcznym turbo Tchibo jest możliwość podłączenia do urządzenia końcówki ręcznego blendera. Tak wyposażony mikser byłby kompletnym, kompaktowym urządzeniem dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego miejsca w kuchennych szafkach.

Cena i dostępność

  • Cena: ok. 99,95 zł
  • Gdzie kupić: Tchibo

Historia użytkowania

Start: luty 2012 r.
Stan aktualny: urządzenie działa bezproblemowo

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

14 komentarzy
  • Witam, szkoda, że w video nie pokazałaś jak sie zmienia prędkość podczas miksowania. Na zdjęciach wydaje mi sie, że to pokrętło jest ustawione w niewygodnym/nieporęcznym miejscu. Dzisiaj jest promocja na ten mikser, zastanawiam się czy nie kupić, ale cały czas męczy mnie sprawa z tym pokrętłem :/

    • Jest wygodnie. Chociaż może się wydawać, że pokrętło jest nisko, to rączka jest tak zakrzywiona od spodu, że jak się wkłada palec wskazujący w jej zagłębienie, to kciukiem wygodnie się kręci w górę i w dół. Wystarczy parę szybkich ruchów i można włączyć ustawienie maksymalne, czyli prędkość = 16. Myślę, że w sklepie możesz spróbować zapytać, czy nie mają jednego otwartego opakowania, żeby to sprawdzić. Może akurat się uda :).

  • Mam, wrażenie, że pod koniec wkradła się część bodajże poprzedniej recenzji: miski z wagą 🙂
    Ogólnie ciekawy mikser, ale na razie mój zwyczajny mi musi wystarczyć 🙂

    • Tak się czasem dzieje w niektórych przeglądarkach :). Ja u siebie widzę to co trzeba i Ty za parę godzin pewnie też zobaczysz, a może i szybciej :). Jak stary mikser działa, nie ma potrzeby kupowania nowego. U mnie to była konieczność, bo mój stary mikser był pęknięty i choć miksował sprawnie, to niezbyt dobrze prezentował się na filmach. Ale jeszcze posłuży u innych ludzi :).

  • Moim parowarem jest durszlak położony na garnku z gotującą się wodą :). Czasem gotuję jakieś warzywa na parze, np. brokuła albo kalafiora, ale zamiast gotowania na parze preferuję podduszanie warzyw na patelni ceramicznej na niewielkiej ilości klarowanego masła :).

  • [..YouTube..] Moim parowarem jest durszlak położony na garnku z gotującą się wodą :). Czasem gotuję jakieś warzywa na parze, np. brokuła albo kalafiora, ale zamiast gotowania na parze preferuję podduszanie warzyw na patelni ceramicznej na niewielkiej ilości klarowanego masła :).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom