Halloween

Przepisy na Halloween czyli jak zrobić pyszne, śmieszne, czasem straszne słodkości i przekąski dla dzieci i dorosłych z okazji halloweenowej imprezy. Halloween to święto, które przywędrowało do Polski z USA i, traktowane z przymrużeniem oka, może być okazją do wesołej zabawy z dzieciakami oraz wspólnych przygotowań ciast, ciastek, ciasteczek, cukierków i innych słodkości. Halloween – przepisy na słodkości i halloweenowe przekąski dla dzieci.

Dynia na Halloween

Dynia na Halloween

Jeśli obchodzicie Halloween, zwłaszcza w towarzystwie dzieciaków, warto pokusić się o przygotowanie z tej okazji dekoracji z dyni. Dynia na Halloween, ogromna i pomarańczowa, to mnóstwo radości dla dzieci. Można wydrążyć jej środek i przygotować lampion z dyni, a miąższ przeznaczyć na pyszną zupę z dyni lub dżem z dyni, albo puree z dyni, które można wykorzystać jako bazę do wielu innych, wyjątkowo smacznych, dyniowych dań i deserów.

Słodkie kosteczki

Słodkie kosteczki na Halloween

Słodycze na Halloween to mnóstwo śmiesznych, czasem przerażających pomysłów i dobrej zabawy. Słodkie kosteczki – kolejny prosty przepis na łakocie dla dzieci – łatwe do przygotowania, z dostępnych w większości sklepów spożywczych składników. W alternatywnej wersji można połączyć takie smaki, przygotowując czekoladowe fondue z białej czekolady podane z piankami i paluszkami do maczania.

Ciastka - kości

Ciastka kości na Halloween

Kości to jeden z popularniejszych motywów wykorzystywanych w przygotowywaniu strojów na Halloween czy przekąsek albo wypieków. Ciastka kości można przygotowywać na wiele sposobów, wykorzystując gotowe foremki i lukrując upieczone ciasteczka albo polewając je polewą z białej czekolady. Kostki na słodko, jako dekorację, można też ulepić z lukru plastycznego i wykorzystać jako dekorację do muffinów.

Palce wiedźmy

Palce wiedźmy

Z okazji Halloween, ku uciesze swojej i dzieci, proponuję upiec proste i nieco przerażające ciasteczka. Wykonane z kruchego ciasta, palce wiedźmy łatwo przygotować wspólnie ze swoimi pociechami. Mama zagniata kruche ciasto i formuje palce, a dzieci wyciskają rowki na „połączeniach stawowych” i ozdabiają całość najważniejszym elementem – paznokciami z migdałów.

Polub, zanim zapomnisz :)