Kanapki z jajecznicą to śniadanie, które po prostu musiałam Wam pokazać. Okazało się, że nie każdy tak jada, a przecież są pyszne! Można podać jajecznicę na talerzu, ale ja wtedy i tak część zjadam widelcem, a część nakładam na chleb. Polecam spróbować dorzucić na spód wędzonego łososia, do tego rukolę lub bazylię i jajecznicę z cebulą. Na wierzch obowiązkowo pomidor. Jakie to jest dobre!
☟ W moich przepisach szklanka ma zawsze 250 ml, kostka masła to 200 g, a łyżka lub łyżeczka jest płaska, chyba że wyraźnie zaznaczam, że jest inaczej.
Składniki
- 4 kromki chleba (może być tostowany i posmarowany cieniutko odrobiną masła lub skropiony oliwą)
- jajecznica z 4 jajek z cebulą
- ½ awokado (pokrojone na plasterki)
- 1 łyżeczka soku z cytryny (do skropienia pokrojonego awokado)
- 4 plastry wędzonego łososia (można zastąpić ulubioną wędliną)
- 1 garść listków młodego szpinaku, sałaty lub rukoli
- 4 plastry pomidora (malinowy, dojrzały)
- 1 łyżeczka tymianku, rozmarynu, bazylii lub mieszanki ziół prowansalskich (świeże lub suszone zioła)
- sól, pieprz
🖩 Chcesz przeliczyć miary i wagi? Oto kalkulator.
LUBISZ PRZEPISY DOROTY?
Dołącz do ponad 15 tysięcy osób zapisanych do newslettera! Wysyłam tylko 2-4 wiadomości w miesiącu. Skorzystaj z podpowiedzi, co warto ugotować z aktualnie dostępnych w sklepach, sezonowych składników. Dowiesz się, co u mnie, jakie ciekawe rzeczy polecam i otrzymasz garść kulinarnych (i nie tylko) inspiracji.
E-BOOK NA POWITANIE - GRATIS
Przydatne przepisy i poradniki
- Jajecznica - przepis na maśle, z cebulą
Jak zrobić
- Na kromkach chleba układam awokado i łososia/wędlinę.
- Przykrywam jajecznicą i dokładam listki szpinaku/sałaty/rukoli.
- Dekoruję pomidorem, posypuję opcjonalnie ziołami i doprawiam solą i pieprzem.
Dziękuję ślicznie za odpowiedź ?
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie parzenia jajek. Czy jajka należy sparzac bezpośrednio przed zużyciem, czy można wyparzyć wcześniej i schować do lodówki? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam PS. Świetny blog ?
Jajek to przede wszystkim nie trzeba trzymać w lodówce i wtedy można umyć i wyparzyć bezpośrednio przed jedzeniem. Jeśli jednak jajka są wkładane do lodówki, to wydaje mi się, że warto je wyczyścić i wyparzyć przed włożeniem, bo wiadomo skąd wyszły i co czasem nawet na nich się w resztkach znajduje ;). I potem najlepiej drugi raz wyparzyć przed użyciem. Ale czy to jest książkowo to niestety nie wiem :). Inna sprawa, że wszystkie owoce i warzywa też wkładamy do lodówki bez dokładnego czyszczenia. A umycie pod wodą nie usuwa z nich wszystkiego, co się znajduje na ich powierzchni i dotarło tam podczas zbioru, transportu i magazynowania, a następnie leżenia w sklepie i styku z niemytymi rękami z całego osiedla. Musiałby się wypowiedzieć mikrobiolog lub inny specjalista :).