fbpx
Czytasz właśnie
Robot kuchenny Kenwood Chef Titanium XL – recenzja

Robot kuchenny Kenwood Chef Titanium XL – recenzja

5/5 (16)

To już rok naszej wspólnej kuchennej przygody. Robot kuchenny Kenwood Chef Titanium XL na dobre zagościł w progach mojej kuchni i wyręcza mnie w wielu czynnościach. To idealny robot planetarny do wyrabiania ciasta, mieszania składników, ubijania piany z białek. Korzystam z dużego blendera kielichowego, malaksera z wieloma tarczami, małego młynka o ogromnej mocy, maszynki do mielenia mięsa i wyciskarki do cytrusów. Przez cały rok nabyłam też dodatkowe przystawki, dzięki którym nadszedł czas na wolnoobrotowe wyciskanie soku oraz domowy makaron. To duża wygoda, zarówno w gotowaniu dla dwojga, jak i większej liczby osób. Oto mój wielofunkcyjny robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL KVL8460S – recenzja po roku użytkowania, plusy i minusy urządzenia i opcjonalnych przystawek, moje wrażenia i Wasze opinie.

Kenwood Chef Titanium XL KVL8460S – zawartość zestawu

Robot kuchenany Kenwood Chef Titanium XL KVL8460S to prawdziwy kombajn kuchenny: ma dużą misę i aż pięć mieszadeł (w tym trzy z dożywotnią gwarancją), dzięki którym ubije pianę z białek, wymiesza składniki na ciasto/masę, ugniecie puree z ugotowanych warzyw oraz wyrobi gęstsze ciasto, np. drożdżowe. W komplecie, jak na robot wieloczynnościowy przystało, ma zestaw dodatkowych akcesoriów: kielich blendera, w którym zmiksujemy owoce na koktajl czy pesto, kielich malaksera do siekania cebuli, krojenia warzyw w plastry lub julienne, szatkowania czy ucierania na papkę, misę z ruchomą końcówką do wyciskania soku z owoców cytrusowych i maszynkę do mielenia mięsa z trzema rodzajami oczek i wymiennymi końcówkami do domowych kiełbas czy klopsików. Do głównego urządzenia i każdej przystawki producent dołącza instrukcję użytkowania, ale przydałoby się też jedno skrócone zestawienie podstawowych funkcji i obrotów, które można trzymać pod ręką, obok urządzenia, zwłaszcza tuż po zakupie, gdy nie znamy jeszcze najpopularniejszych ustawień na pamięć.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - recenzja
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – recenzja

Planetarny robot kuchenny Kenwood Chef Titanium XL KVL8460S jest elegancki, stabilny i solidnie wykonany. Na pierwszy rzut oka widać wysoką jakość i trwałość, a po roku nie ma na nim ani zarysowań, ani startych cyferek na pokrętle.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - wysoka jakość wykonania
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – wysoka jakość wykonania

Co jeszcze go wyróżnia? Bardzo duża moc 1700 W i pojemna misa w rozmiarze XL: aż 6,7 l!

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - duża misa 6,7 l
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – duża misa 6,7 l
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - miarki w misie
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – miarki w misie

Producent oferuje też roboty kuchenne Titanium XL w innych zestawach przystawek oraz możliwość zakupu pojedynczych dodatków, również z przejściówkami do starszych modeli, co uważam za ogromną zaletę, bo kupując robot wielofunkcyjny, robimy inwestycję na wiele lat i dobrze jest wiedzieć, że za 5 czy 10, nawet gdy zmieni się technologia, wciąż będzie można go rozbudowywać.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - przejściówka
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – przejściówka KAT001ME

 

Można do niego podłączyć aż 20 różnych końcówek – to się nazywa urządzenie wielofunkcyjne do kuchni!

Jak działa robot kuchenny wielofunkcyjny Kenwood Chef Titanium XL KVL8460S

Roboty planetarne służą do wyrabiania i mieszania ciast, to ich podstawowa funkcja. Obsługa miksera planetarnego jest wyjątkowo prosta: montujemy wybrane akcesoria i włączamy urządzenie za pomocą pokrętła regulującego szybkość, które od razu się podświetli. Do wyboru mamy aż 10 stopni prędkości mieszania (w tym tryb „P”, który od razu uruchamia najwyższe obroty urządzenia i tryb ustawienia wolnoobrotowego).

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - regulacja obrotów
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – regulacja obrotów

Przez cały rok ani razu nie zdarzyło mi się go przegrzać, ale zawsze pamiętam o tym, że przy najwyższych prędkościach warto co kilka-kilkanaście sekund robić krótkie przerwy na ochłodzenie silnika. Robot nie jest zabezpieczony przed uruchomieniem kilku zamontowanych akcesoriów naraz – warto pamiętać, że gdy nie przykryjemy gniazd do montowania dodatkowych akcesoriów i włączymy urządzenie, wszystkie złącza będą się kręcić.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - gniazdo do akcesoriów
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – gniazdo do akcesoriów

Funkcjami podstawowymi robota jest ubijanie lub mieszanie składników w misie oraz wyrabianie ciasta. Montujemy misę oraz jedną z końcówek mieszających i włączamy urządzenie.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - montowanie akcesoriów
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – montowanie akcesoriów

Przed włączeniem misę można przykryć za pomocą wygodnej, zapobiegającej chlapaniu pokrywki, która umożliwia stopniowe dodawanie składników do ciasta podczas ciągłego mieszania. To bardzo przydatna funkcja, gdy np. ucieramy żółtka z cukrem, a następnie stopniowo dolewamy do nich olej i wodę, a potem dosypujemy mąkę, cały czas mieszając.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - pokrywka na misę
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – pokrywka na misę

Świetną funkcją jest możliwość podświetlenia zawartości misy, co przydaje się bardzo np. wieczorem, gdy w kuchni jest ciemniej.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - podświetlenie misy
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – podświetlenie misy

Po zakończonej pracy przestawiamy pokrętło do trybu „0” i wymontowujemy akcesoria.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL KVL8460S – pięć różnych końcówek do mieszania/wyrabiania

Do poszczególnych rodzajów ciast służą różne końcówki mieszające, a wieloczynnościowy robot kuchenny Kenwood Chef Titanium XL KVL8460S jest wyposażony aż w pięć mieszadeł: trzepaczkę do ubijania białek czy ucierania żółtek z cukrem, mieszadło w kształcie litery „K” do mieszania rzadszych ciast, np. na naleśniki oraz gęstszych, np. na babkę piaskową czy ubijania puree, spiralnie zakręcony hak do wyrabiania gęstych ciast, np. drożdżowych, ciasta na pierogi, pizzę, chlebowego, mieszadło elastyczne idealne do kremów do ciast czy tortów oraz mieszadło do przekładania, które delikatnie miesza pianę z białek z pozostałymi, gęstymi składnikami masy, np. na biszkopt czy suflet.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - trzepaczka
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – trzepaczka
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - mieszadło „K”
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – mieszadło „K”
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - hak do ciasta
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – hak do ciasta
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - mieszadło elastyczne
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – mieszadło elastyczne
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - mieszadło do przekładania
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – mieszadło do przekładania

Wszystkie końcówki montuje się i wyjmuje w prosty sposób. Są solidnie wykonane i trwałe.

+ na plus:

  • wygodne montowanie i zdejmowanie misy
  • dożywotnia gwarancja na hak, mieszadło „K” oraz ubijak do piany z białek
  • hak do wyrabiania ciasta jest gruby, ma odpowiednio wyprofilowany kształt i dzięki temu dobrze napowietrza ciasto w trakcie zagniatania. Wystarczy 5 minut pracy zamiast 10 minut ręcznego wyrabiania i ciasto ma idealną konsystencję. 1700 W mocy sprawia, że robot jest wyjątkowo mocny i bez problemu ugniecie nawet większą porcję ciasta na kilka bochenków
  • końcówka do ubijania piany z białek ma specjalne pokrętło regulacji wysokości, więc można dostosować ją zarówno do mniejszej, jak i większej ilości składników

– na minus:

  • przy małych ilościach ciasta hak jest zawieszony zbyt wysoko, żeby skutecznie je „chwycić” i zebrać z misy
  • duża misa nie mieści się w zmywarce i zajmuje sporo miejsca w zlewozmywaku

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – blender

Montuje się go w górnej części urządzenia i można wykorzystać do przygotowania koktajli owocowych lub warzywnych, pesto czy kremowych zup, nawet tych bardzo gorących, bo wykonany jest z solidnego, odpornego na wysokie i niskie temperatury szkła. Od kiedy zaczęłam go używać, całkowicie zrezygnowałam z poprzedniego, wolnostojącego blendera.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - blender
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – blender

+ na plus:

  • odporny na działanie skrajnych temperatur kielich miksujący jest wyposażony w wygodny uchwyt, dziubek oraz szczelną pokrywkę z dołączoną do kompletu miarką oraz skalą objętości
  • łatwy i wygodny do zamontowania i wymontowania
  • korzystając z pokrętła regulacji obrotów, można wybrać tryb pracy ciągłej w jednej z 8 prędkości lub pracę pulsacyjną oraz wolnoobrotową. Potrafi bez problemu zmiksować dużą ilość masy naraz i poradzi sobie nawet z kostkami lodu czy innymi, twardymi składnikami
  • pomimo dużej mocy nie wydaje dźwięków uciążliwych dla ucha
  • możliwość wielostopniowej regulacji i płynnego startu ogranicza mocne chlapanie masy po ściance kielicha.

– na minus:

  • kielich trzeba rozkręcać po każdym użyciu, ponieważ zabrudzenia gromadzą się w trudno dostępnych zakamarkach

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – maszynka do mielenia

Elektryczna maszynka do mięsa to ogromna wygoda, a taka zamontowana w robocie planetarnym daje dodatkowo możliwość regulacji prędkości mielenia. Można zmielić w niej wszystko to, co tradycyjnie mieli się w maszynce ręcznej, oprócz mrożonego mięsa i kości. Zestaw trzech rodzajów oczek i dodatkowe końcówki do klopsików i kiełbas sprawią, że w domu nie będzie już potrzebna żadna inna maszynka.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - maszynka do mielenia
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – maszynka do mielenia

+ na plus

  • można regulować prędkość mielenia wedle własnych upodobań
  • system samozasysający ułatwia pobieranie składników z podajnika, chociaż niestety nie umożliwia pozostawienia maszynki do pracy bez nadzoru i automatycznego, samodzielnego zmielenia wszystkich składników bez udziału człowieka
  • wygodna pokrywka zapobiega chlapaniu, a ostry nożyk zapewnia dokładne zmielenie
  • wygodny sposób przechowywania końcówek do kiełbas i klopsików wewnątrz przepychaczki – bardzo podoba mi się to rozwiązanie!

– na minus

  • brak silikonowej przepychaczki do czyszczenia oczek, więc potrzebna będzie klasyczna kuchenna szczotka

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – malakser

Malakser to tarka do warzyw i owoców na drobnych lub grubszych oczkach, urządzenie do siekania, np. cebuli i szatkowania, np. kapusty, krojenia w plastry, julienne czy słupki. Przy tak szerokim zakresie prędkości i aż sześciu różnych końcówkach trących/szatkujących można zrobić w nim praktycznie wszystko. Surówki, warzywa do sałatek czy kiszenia, albo dań jednogarnkowych na patelnię – jest rewelacyjny.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - malakser
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – malakser

+ na plus

  • bardzo szerokie spektrum zastosowań dzięki aż 7 różnym końcówkom i ostrzom oraz 10 trybom prędkości
  • niskie obroty umożliwiają siekanie w taki sposób, że z warzyw nie uzyskujemy mokrej papki. Obroty wysokie ułatwiają ucieranie i skracają czas pracy
  • warzywa i owoce poszatkowane, pokrojone lub utarte błyskawicznie
  • w podajniku ukryta jest bardzo przydatna miarka kuchenna

– na minus

  • niezbyt duża pojemność sprawia, że np. przy szatkowaniu kapusty trzeba go przynajmniej jeden raz opróżnić
  • niewielki otwór do podawania warzyw wymaga pokrojenia tych większych na mniejsze kawałki.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – wyciskarka do cytrusów

W moim poprzednim robocie wyciskarka była elementem wyposażenia malaksera. Tutaj jest osobną przystawką, z misą o dużej pojemności 600 ml i końcówką wyciskającą z trwałego tworzywa.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - wyciskarka do cytrusów
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – wyciskarka do cytrusów

+ na plus:

  • dużo miejsca na sok, łatwa do zamontowania misa z sitkiem
  • łatwość czyszczenia i brak ryzyka skaleczenia dłoni podczas pracy urządzenia

– na minus:

  • nieduży rozmiar końcówki wyciskającej oraz jej łagodne, nieostre brzegi wymagają dokładnego dociskania ze wszystkich stron trzymanego w ręce owocu

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – czyszczenie

Wszystkie akcesoria robota z powyższego zestawu, oprócz maszynki do mięsa i oczek, nadają się do mycia w zmywarce, choć nie wszystkie łatwo się tam mieszczą: misa zajmuje zbyt dużo miejsca nawet w większej zmywarce, a maszynka do mięsa jest wykonana z metalu, który można myć jedynie ręcznie. Ostrza młynka czy blendera można bardzo łatwo wymontować i oczyścić ręcznie z zalegających w szczelinach, trudnych do usunięcia składników. Chcąc uniknąć widocznych po wyschnięciu śladów po kroplach wody, wszystkie elementy trzeba wytrzeć do sucha ściereczką.

 

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – dodatkowe akcesoria

W ciągu całego roku do robota dokupiłam kilka dodatkowych akcesoriów. Zdecydowałam się na młynek, przecierak do soków z warzyw i owoców, wałkowarkę do makaronu i końcówkę do spaghetti oraz urządzenie do krojenia surowych warzyw i owoców w niedużą kostkę. Niektóre akcesoria zostały stworzone z myślą o starszych modelach robotów i do mojego podłączam je za pomocą kupionej w tym celu przejściówki.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – młynek AT320A

Montuje się go w górnej części robota, w tym samym miejscu co kielich blendera. To niewielki młynek przeznaczony do miksowania mniejszych ilości twardych składników. Zmieli cukier na cukier puder, kawę czy np. orzechy. Idealny, jeśli chcemy przygotować mniejszą porcję masła orzechowego, np. tylko 100 g lub niewielką ilość pesto czy pasty do kanapek. W komplecie trzy dodatkowe pojemniki z nakrętkami.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - młynek
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – młynek AT320A

+ na plus:

  • największa siła przemiału ze wszystkich akcesoriów – cała moc 1700 W jest wykorzystana do zmielenia niewielkiej ilości składników zamkniętych w malutkim pojemniku
  • dodatkowe pojemniki z nakrętkami w zestawie, dla łatwego przechowywania po zmiksowaniu, np. w szafce lub lodówce
  • trwałe szkło, odporne na twardsze składniki, które po roku nie popękało i nie uległo zarysowaniom

– na minus:

  • w pośpiechu zdarza się nierówno zakręcić młynek z nożem i miksowana masa, gdy jest rzadsza, może wyciec z pojemnika

 

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – przecierak do soków z warzyw i owoców AT644

Montuje się go w przedniej części robota i wymaga zastosowania przejściówki. W środku niemetalowy ślimak i gęste sitko do oddzielenia zmielonej masy. Dzięki mieleniu na wolnych obrotach pozwala zminimalizować utratę cennych składników odżywczych, a prędkość wyrzucania osadu można wyregulować, odkręcając lub dokręcając otwór.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - przecierak
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – przecierak AT644

+ na plus:

  • zdrowe, domowe soki z warzyw i owoców pełne witamin i minerałów przy minimalnej ilości osadu
  • wygodna tacka do podawania warzyw lub owoców i przepychacz

– na minus:

  • ze wszystkich stron trzeba wokół niego ustawiać pojemniki na blacie, co wymaga dużej ilości miejsca
  • wysoko zawieszony, więc w trakcie wyciskania warto pod niego podstawić większy dzbanek lub trzymać szklankę na sok w ręce, tuż pod miejscem wylotu soku
  • zdarza się mu przeciekać i nie nadaje się do wyciskania soku z bardzo twardych warzyw, zwłaszcza w większych kawałkach

 

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – wałkowarka do makaronu KAX970ME i wykrojnik do spaghetti KAX974ME

Wałkowarkę montuje się w przedniej części robota. Za pomocą pokrętła można wyregulować pożądaną grubość wałkowanego ciasta i przygotować płaty makaronu do lasagne czy do pokrojenia za pomocą osobnej przystawki lub ręcznego w tagliatelle, tagliolini, spaghetti. Wygodna rolka ułatwia wałkowanie długich płatów ciasta. Kiedy makaron jest rozwałkowany, można zamontować wybrany wykrojnik, również wyposażony w rolkę – u mnie jest to spaghetti, choć w rzeczywistości uzyskuje się nim płaski makaron jak do rosołu, o grubości ok. 2 mm.

Zobacz też
Ekspres ciśnieniowy Siemens EQ.6 - nagroda o wartości 4 000 zł w konkursie

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - wałkowarka do ciasta
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – wałkowarka do ciasta KAX970ME
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - makaron z wykrojnika do spaghetti
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – makaron z wykrojnika do spaghetti KAX974ME

+ na plus:

  • domowe makarony do zrobienia w prosty i wygodny sposób
  • łatwe i szybkie wałkowanie ciasta w równe płaty
  • szybkie wykrawanie idealnego makaronu

– na minus:

  • do wygodnego wałkowania i krojenia spaghetti trzeba zdemontować dużą misę, której brzeg zahacza o wałkowane ciasto i część makaronu wpada do środka
  • uzyskane spaghetti to w rzeczywistości płaski makaron do rosołu i innych zup, choć oczywiście można go zaserwować na talerzu, z wybranym sosem i innymi dodatkami
  • chcąc przygotować więcej rodzajów makaronów, trzeba mieć więcej wykrojników, a każdy jest w dość wysokiej cenie ok. 300 zł – szkoda, że producent nie zrobił jednej wspólnej końcówki do wałkowania i wykrawania, takiej jak w ręcznych maszynkach do makaronu

Wałkowarka

 
Wykrojnik do spaghetti

 

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – końcówka do krojenia w kostkę MGX400

Element sporych rozmiarów montowany z przodu urządzenia, który szybko pokroi w kostkę warzywa i owoce. Wystarczy wrzucić obrane marchewki, dynię, pietruszkę, gruszkę, jabłko, bakłażan, cukinię czy ziemniaki do podajnika, a pod spód podstawić miskę i bezpośrednio do niej wpadają nieduże kawałeczki pokrojonych składników.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - końcówka do krojenia warzyw
Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – końcówka do krojenia warzyw MGX400

+ na plus:

  • łatwe i szybkie krojenie większych ilości składników bezpośrednio do miski, w niedużą kostkę
  • w komplecie wygodna przepychaczka do metalowej kratki, przez którą przechodzą krojone składniki

– na minus:

  • nie nadaje się do krojenia ugotowanych warzyw i owoców
  • po krojeniu i wyłączeniu urządzenia część składników zostaje w środku i trzeba je opróżnić

 

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL – moja opinia

Różne roboty wielofunkcyjne towarzyszyły mi dotychczas podczas prac kuchennych i śmiało mogę powiedzieć, że ten jest w czołówce: solidny, ładnie zaprojektowany, świetnie wyposażony. Sprawdza się doskonale przy wyrabianiu ciast, miksowaniu, ucieraniu i stanowi ogromną pomoc w domu oraz umożliwia oszczędność czasu w wykonywaniu kuchennych prac. Dla mnie najważniejsze są w nim przede wszystkim funkcje podstawowe czyli wyrabianie ciasta, ubijanie piany z białek czy mieszanie składników oraz blendowanie i mielenie w młynku. To prace, które wymagają sporo czasu, zwłaszcza gdy dodatkowo biega się po kuchni z aparatem fotograficznym i kamerą :). W moim jadłospisie pojawi się teraz na pewno więcej świeżo wyciskanych soków owocowych oraz różnych makaronów, które w końcu będę mogła przygotowywać samodzielnie, bez konieczności ręcznego odcedzania osadu i pestek, wałkowania, krojenia. Nie mam już w kuchni wolnostojącej maszynki do mięsa czy osobnego, kielichowego blendera. Rzadko sięgam po ręczny mikser, bo  kuchenny robot wielofunkcyjny Kenwood Titanium Chef XL z powodzeniem zastępuje te urządzenia. Jeśli planujecie zrezygnować z kupowania chleba czy makaronu oraz ułatwić sobie wiele kuchennych prac, polecam go nabyć w podstawowym zestawie i stopniowo wyposażać o dodatkowe akcesoria.

Robot kuchenny Kenwood Chef XL Titanium z malakserem i przystawką do krojenia w kostkę
Robot kuchenny Kenwood Chef XL Titanium z malakserem i przystawką do krojenia w kostkę

O produkcie

Sugerowana cena detaliczna: 3199 zł

Specyfikacja techniczna: kenwoodworld.com

Gdzie kupić

 

Historia użytkowania

Start: październik 2016 r. Stan aktualny: urządzenie działa bezproblemowo

 

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

32 komentarze
  • Sam robot jest bardzo fajnym urządzeniem, mega przydatnym, niestety cały zestaw jako system ma jedną zasadniczą wadę, która sprawia, że jakbym ponownie rozważał zakup, to pewnie bym go nie kupił. Dodatki do robota mocowane w górnym gnieździe są absurdalnie wręcz głośne. To nie jest jednostkowy przypadek, posiadam 4 dodatki do górnego gniazda i użytkowanie ich to jest dramat. Jest to ewidentna wina konstrukcji dodatków, które nie mają żadnego łożyskowania, gniazda wykonane są z plastiku i mają ogromne luzy od nowości. Sam robot bez podłączonych dodatków działa cicho. Wyciskanie soku o godzinie 20 w weekend porównałbym do wrednego sąsiada, który wpada na pomysł prac wiertarką udarową późnym wieczorem… Mocno nie polecam, bo niestety to sprawia, że cały robot staje się mocno wątpliwy, bo traci większość swoich dodatkowych funkcji.

  • A ja chcialam zrobić placki ziemniaczane i ziemniaki wylądowały w koszu bo przystawki do plackow okazały się nic nie warte. . Nie miałam siły żeby je utrzeć przyciskakam i przyciskakam i po dwóch ziemniakach zrezygnowałam.
    Bardzo żałuję tego wyboru.
    Co to za sprzęt żeby mielic mięso A dół się kręci.
    Jest po prostu niebezpieczny uważam że Kenwood pownien mi zwrócić pieniądze i zabrać to dziadostwo. Dlaczego pani to zachwla to nie rozumiem

  • Bardzo dobry opis. Ja sam się zastanawiam nad takim kombajnem. Tylko nurtuje mnie kwestia tych dodatków. Konkretnie szatkownica. Zakładając że chciałbym pokroić ziemniak żeby zrobić z nich frytki albo zetrzeć na placki ziemniaczane. Czy malakser do tych operacji wystarczy czy jednak trzeba dokupić szatkownice? Gdzieś spotkałem się z opinią że szatkownica wystarczy ale trzeba kupić osobno tracze do krojenia na frytki. Coś może Pani podpowiedzieć?

    • Do ścierania na placki ziemniaczane sprawdza się malakser i końcówka do tarcia w grubsze kawałki lub ta do drobniejszych, w zależności od upodobań (ja ścieram grubiej), natomiast żadna z prezentowanych przeze mnie końcówek nie kroi na frytki (ta od krojenia w słupki robi to wg mnie zbyt drobno, wolę grubsze frytki. Znalazłam specjalną tarczę do frytek, ale porównałam z moimi tarczami i widzę, że ona nie będzie pasować do malaksera.

  • Bardzo ciekawa recenzja, mocno zastanawiam się nad zakupem, tylko nie wiem, czy mam potrzebną przestrzeń między blatem a górnymi szafkami.. :/ Czy mogłabym mieć prośbę o zmierzenie, na ile robot jest wysoki po otwarciu ramienia i na ile jest wysoki z blenderem. Wiem, że może dziwne pytanie 😉 ale byłabym wdzięczna za odpowiedź 🙂

  • Bardzo przydatna recenzja, dzięki! Wiem już, że kupię robot i zdecyduję się też na przystawki do domowego makaronu.

  • Bardzo ciekawy opis urządzenia. Mam ten sam model i jestem zadowolona. Niestety pojawił się u mnie problem z malakserem. Nie mogę wyciągnąć części łączącej z miski nasadki. Czy może Pani wie jak sobie z tym poradzić. Byłabym wdzięczna. Nie chciałabym uszkodzić urządzenia. Pozdrawiam Gosia

  • Solidny artykuł! Mam Cooking Chefa od kilku dni, ale przed zakupem posiłkowałem się Twoim filmem na YT, gdzie bardzo dokładnie i rzeczowo prezentowałaś funkcjonalność Chefa Titanium XL. Po zakupie od razu zabrałem się za robienie ulubionego ze swoich prostych ciast – tiramisu. Pracy przy tym wiele nie ma, ale jest idealne na początek, żeby zobaczyć jak robot uciera żółtka czy miesza razem składniki. I tu spotkała mnie trochę niemiła niespodzianka – pomimo obniżenia trzepaczki do samego dołu misy, po 10 minutach pracy żółtka nadal nie były dobrze zrobione. Czy miałaś podobny problem? Czy może po prostu robot nie nadaje się do tak małego wsadu?

    • To mieszadło do ubijania ma dość grube druty i przy mniejszych wsadach sporo masy (w stosunku do jej całości) zatrzymuje się pomiędzy nimi w dolnej części. Ale przy 6 żółtkach nie powinno być już tego problemu. Może jeszcze doszła tu kwestia obrotów?

  • Taki robot planetarny marki Kenwood jest moim ogromnym marzeniem 🙂 Im więcej czytam recenzji i opinii, tym bardziej chcę go mieć. Cena troszeczkę mnie przeraża, ale myślę, że będzie warto zainwestować 🙂

  • Cześć mam tego robota od ponad roku, nie używałam go jakoś bardzo. W tej chwili niestety szukam dobrego serwisu ponieważ całe ramię chybocze się na wszystkie strony i strasznie trzeszczy. Boję się żeby się całkiem nie zepsuł.

  • Pani Doroto, czy miała Pani okazję testować model wyższy, z podgrzewaną misą? Chcę zakupić jeden z tych modeli narzeczonej i nie wiem, na który się zdecydować 🙂

  • Wielkie dzięki za ten tekst, dzięki Tobie kupiłem właśnie tego kenwooda, bardzo mi się spodobał i jest bardzo funkcjonalny!

  • Ciekawa i wyczerpująca recenzja. Mam dwa.pytania widziałem w opiniach w jednym ze sklepów narzekania osób które mialy go ponad rok na odkręcające się mocowanie mieszadła czy nawet pękająca misę melaksera wreszcie na duże wibracje. Robie chleb na ciężkich mąkach dlatego interesuje mnie czy kiedykolwiek cos Pani o tym słyszał. I jeszcze jedno.mamy domowy spór co kupic Kenwooda czy Kitchenaida. Widziałem, że miala Pani oba jestem.ciekaw Pani opini, tym.bardziej, że to co rzuca się w oczy to różnica w mocy. W Kitchenaidzie to okolo 300 watt tu jest prawie sześć razy więcej, to jakos czuć w użytkowaniu? Pozdrawiam Grzegorz

  • Fajny i wyczerpujący wpis, przyznam, że jeszcze kilka dni temu się nad nim zastanawiałam, ale koniec końców mąż stwierdził, że lepiej będzie kupić kohersena i tak zrobiliśmy. Nie narzekam, bo to też mega rewelacyjny robot, ale własnie przy kenwoodzie znalazłam sporo rozbieżnych opinii.

  • Witam, nic nie wspomina Pani o halasie pracującego urządzenia. Czy jest bardzo głośny jeśli pracuje na najwyższych obrotach? Interesuje mnie też czy jeśli wyrabia się dużą ilość ciasta chlebowego czy robot nie tańcuje po blacie?

    • Wydaje mi się, że wspominam w filmie o tym, że robot pracuje cicho, ale upewnię się i w razie czego dopiszę też w treści :). Jak na taką dużą moc, blender chodzi ciszej niż KitchenAid czy Philips, których używałam wcześniej. Po blacie nigdy mi się nie przesunął, nawet przy gęstszych ciastach w większych porcjach. Ale na pewno przy takich dużych ilościach warto, po wstępnym wymieszaniu składników, zdejmować plastikową pokrywkę. Ja tego nie robiłam i po kilku latach zaczynają się na niej pojawiać delikatne pęknięcia. Mam nadzieję, że pomimo tego jeszcze długo wytrzyma :).

  • Dziękuję za recenzję 😀 na pewno pomoże wielu osobom w doborze robota kuchennego dla siebie 😉 ja osobiście właśnie mam te który opisujesz http://www.kenwoodworld.com/pl-pl/titanium mi osobiście przechowywanie rożnych elementów aż tak nie przeszkadza i przygotowane mam na wszystko specjalne miejsca i opracowałam już co gdzie i jak hehe ^^. Mega ułatwienie i pojawienie się wielkich możliwości spowodowany, ze kocham tego robota !

    • Dzięki za dobre słowo :). Ja po przeprowadzce do nowego mieszkania przeniosłam wszystkie te akcesoria do jednej, wspólnej, pojemnej szuflady i teraz jest mi bardzo wygodnie. Otwieram, wszystko widzę z góry, jest ekstra :). Ale przy małej kuchni, w której szuflad brakuje, przekładanie tego wszystkiego w szafkach, do których trzeba się schylać i wyjmować wszystko, żeby dosięgnąć do ustawionych głębiej elementów, wygodne niestety do końca nie jest ;).

  • Też mam od niedawna Kenwooda (http://www.kenwoodworld.com/pl-pl/titanium ten model, to chyba identyko o którym mówisz, nie?) i zgadzam się, że na minus na pewno jest upierdliwość przy czyszczeniu. Ale to chyba nawet i zwykły blender 🙂 A z reszty jestem mega zadowolona. W końcu nie mam wymówek i piekę własne chleby. O ciastach nie wspomnę 🙂

  • Czy do rego miksera mozna dokupic mniejsza mise? Byloby idealnie gdyby w zestawie byly dwie w roznych wielosciach. Wiem, ze mniejsze misy sa w sprzedaży, jednak nie wiem czy beda pasowaly do tego modelu.

    • Dobre pytanie, nie sprawdzałam tego wcześniej. Można kupić osobno misy: zarówno oryginały jak i zamienniki. Znalazłam nawet jeden sklep, w którym podaje się nazwę modelu robota i pokazuje się lista dostępnych do niego misek. W przypadku Kenwooda Chef Titanium XL wyświetla mi się niestety tylko ta duża, standardowa. Teoretycznie, gdyby znaleźć mniejszą, ale z takimi samymi otworami do mocowania, to mogłaby pasować. Pytanie jak wyglądałoby miksowanie – na pewno musiałoby być bez przykrywki, a misa jednak powinna być na tyle wysoka, żeby chowało się w niej mieszadło.

  • wydaje się, że bardzo dużo elementów ma ten robot kuchenny, gdzieś to wszystko trzeba przechować,, rozglądam się za nowym sprzętem do kuchni i póki co chyba wygrywa jednak magimix

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom